Biografia

Uzdolniona wokalistka, flecistka, kompozytorka i autorka tekstów o charakterystycznej barwie głosu i niebywałej charyzmie. Wychowana w muzykalnej rodzinie.

Swoją drogę artystyczną rozpoczęła jako uczennica w klasie fletu poprzecznego. Mimo łatwości gry na flecie i fortepianie kończąc Liceum Muzyczne w Krakowie z wyróżnieniem stwierdziła, że Jej struny głosowe to kolejny instrument, na którym chce grać. Przez 15 lat była nauczycielem gry na flecie w Szkole Muzycznej. W tym samym czasie współpracowała z Romanem Michalikiem, liderem zespołu The Willows Revival Singers. Zaszczepiona jazzem i muzyką gospel śpiewająco odbyła wiele tras koncertowych z zespołem w kraju i za granicą. Występowała na licznych festiwalach, m. in. Międzynarodowy Festiwal Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Old Jazz Meeting "Złota Tarka", Festiwal Jazzowy w Głogowie, koncerty w Kanadzie, na Węgrzech.

Programy telewizyjne z Jej udziałem to m.in. "Kraj się śmieje" w TVP 2, "Pytanie na śniadanie" TVP 2 oraz udział w 4 edycji X Factor 2014 w TVN. Zakwalifikowana do ścisłej 20-stki tej edycji.

Liczba projektów, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata obecności na scenie jest bardzo duża. Jednym z takich projektów, który szczególnie sobie ceni są „Śrubki” Michała Jurkiewicza, w którym występuje m.in. obok Zbigniewa Wodeckiego, Kuby Badacha.

Od wielu lat pracuje nad własnym projektem, który tworzą wspaniali muzycy krakowskiej sceny. Grzegorz Sieradzki, Marek Krupa, Józef Michalik, Bartek "Roju" Rojek, Grzegorz Koniarz - stanowią Zespół, który w całej swojej okazałości jest niepowtarzalny!

Artystka nostalgiczna, poszukująca nowych dźwięków i brzmień. Skromna, charyzmatyczna wspaniale nawiązująca kontakt z publicznością. Na scenie ceni sobie szczerość i naturalność. Zawsze uśmiechnięta Gosia Markowska i Jej muzyka.