Gosia Markowska Band

Małgorzata przez wiele lat współpracowała z zespołem The Willows Revival Singers, który jako jedyny w Polsce wykonywał gatunek negro spirituals. Zespół koncertował w całej Europie. To bardzo ważny okres muzyczny w Jej życiu.  Liczba projektów, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata,  jest ogromna. Jednym z takich projektów, który szczególnie sobie ceni są „Śrubki” Michała Jurkiewicza, w którym występowała m.in. obok Zbigniewa Wodeckiego, Kuby Badacha, Grzegorza Turnauła.

Na scenie ceni sobie szczerość i naturalność. Od lat współpracuje ze stałymi muzykami, z którymi tworzy zespół Gosia Markowska Band. Razem stworzyli i nagrali autorski album „Taka Moja”, który ukazał się 15 lipca 2019 roku. Miasto Kraków uhonorowało artystkę grantem na nagranie tego albumu.

W 2020 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na wniosek Europejskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych, uhonorował Małgorzatę nagrodą okolicznościową.

Krótkie recenzje:

„Mam nadzieję że usłyszę Panią w odcinkach na żywo. chyba nikt w tej edycji nie wydobywał z siebie tak swobodnie dźwięków jak Pani. Trzymam kciuki.”
„Ta pani nawet z najbardziej beznadziejnej piosenki potrafi zrobić świetny numer, ma taki piękny wokal, że szczęka opada. Zdecydowanie najlepsza postać w grupie Tatiany.”​

X FACTOR

W 2014 r. Małgorzata wzięła udział w ostatniej edycji tego programu. To jeden z najbardziej popularnych talent schow. Znalazła się w gronie 5 wykonawców w domu jurorskim Tatiany Okupnik. Dzięki programowi zyskała jeszcze większą grupę fanów. Doskonałe występy w X Factor pokazały jej nieprzeciętne możliwości wokalne oraz umiejętność nawiązywania kontaktu z publicznością. Za każdym razem jurorzy byli zachwyceni jej interpretacją wykonywanej piosenki, a jej występy zdobyły serca widzów oglądających program, co zaowocowało niezwykle przychylnymi komentarzami w Internecie.

Odtwórz wideo