Gosia Markowska Band

Gosia Markowska - „Taka moja”

„Taka moja” to tytuł nowej, autorskiej płyty Małgorzaty Markowskiej.

25 lat na scenie, współpraca ze znakomitymi muzykami, oraz wyróżnienie od Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, spowodowało powstanie tej płyty. To bardzo życiowe i osobiste teksty Małgorzaty. Płyta skierowana jest do ogółu publiczności, choć jak sama mówi „Kobiety, jak przypuszczam, więcej odnajdą coś dla siebie w moich tekstach niż mężczyźni, natomiast panów mogę tylko skłonić do refleksji”. Krakowskie Forum Kultury tak pisze w aktualnościach:

„Praca nad materiałem trwała prawie rok. Wszystkie teksty piosenek są autorstwa Małgorzaty i jest to jej debiut w tej roli. Jak sama twierdzi „Wszystkiego trzeba spróbować w życiu”, a ocenę swojej pracy pozostawia publiczności. Album składa się z 12 utworów, w tym 3 są w języku angielskim. Całość utrzymana jest w stylistyce pop-jazz. Dla znających Gosię Markowską, niektóre kompozycje mogą być sporym zaskoczeniem. Każda piosenka zawiera krótkie przesłanie, abyśmy nie zapominali o uczuciach, słabościach, nadziei oraz o własnej sile, którą w sobie mamy. To piękne: móc uwierzyć w siebie i spełniać swoje marzenia bez względu na to, ile ma się lat. Tak twierdzi Gosia Markowska i dziękuje za to, że dostała kolejną szansę, aby przekazać wszystkim, w swoich tekstach, optymistyczną siłę i radość z życia. Muzykę do 11 utworów napisał Grzegorz Sieradzki i jest również producentem albumu. Jedna kompozycja jest autorstwa Grzegorza Koniarza (I will stay).”

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Obecnie na rynku muzycznym dzieje się bardzo dużo. Zauważamy różne style muzyczne, ale często jednak wracamy do prostych, bogatych w treści piosenek, które nas ujmują i wzruszają.

1. Kochaj mnie

2. Czas na sen

3. Nie znajdziesz mnie 

4. Mistake

5. Zabłądziłam

6. Taka moja

7. Uśmiechnij się

8. I will stay here

9. Zapomniałam o miłości

10. I’m changing

11. To nie tak…

12. Dziękuję!